Nizozemsko v dobách minulých bylo známou koloniální velmocí. Také Nizozemci si tak pro sebe přivlastnili část Karibiku, podobně jako Britové nebo Francouzi. Dnes je tato oblast nazývána Karibské Nizozemsko. Je tomu tak od doby poměrně nedávné, roku 2010, kdy zanikly Nizozemské Antily.
Trojice karibských perel
Karibské Nizozemsko v současnosti čítá trojici ostrovů, které jsou zvláštními správními obvody Nizozemska. Od zmíněného roku 2010 mají v rámci Nizozemska nové postavení a za infrastrukturu, veřejnou správu a bezpečnostní složky dbá Národní kancelář pro Karibské Nizozemsko.
Jsou to ostrovy:
- Bonaire
- Saba
- Svatý Eustach
Potápění, klid i horské výšlapy
Pro turisty nabízejí veškeré vyžití, které je pro karibské ráje tolik charakteristické. Především Bonaire je vyhlášený ráj pro potápěče, a to i z těch důvodů, že zde z pohledu turistického ruchu není zase tak živo. Proto kdo hledá klidnější Karibik a pohodovou dovolenou, tady nešlápne vedle. Přestože se jedná o nizozemský ostrov, měna je americký dolar, což je ale běžné na více bývalých koloniálních ostrovech.
Asi nepřekvapí, že ostrov Saba nabídne křišťálově čisté moře i nádhernou přírodu, to je tak trochu karibský standard, který se očekává, pokud pomineme nejrušnější turistické oblasti. Jedná se především o hornatý ostrov se sopkou Mount Scenery. Ta je neaktivní a má čtveřici kráterů. Je ideálním cílem pro výšlap po 1064 schodech. Čekají vás zde scenérie tropického pralesa.
Posledním nizozemským ostrovem je Svatý Eustach. Patří mezi jeden z nejmenších ostrovů v Karibiku. Na jihovýchodě ostrova najdete kráter The Quill, který má 200 tisíc let. Jedná se tedy o vyhaslý vulkán. Severně je ostrov nížinatý s povrchem z vyvřelé horniny. Samotný kráter je také národním parkem a je zde největším lákadlem. Můžete si udělat výšlap na vrchol Mazinga nebo projít hned několik dalších turistických cest.